Przysolą „anglikom”

10 gru 2015
Synowie Albionu mają swoje dziwne obyczaje i specjalności. Jedną z nich jest zamiłowanie do absurdu, którego spiżowym pomnikiem jest twórczość trupy Monty Python, a kulinarnym wariantem, przyznajmy dość dewiacyjnym – stargazy pie, kornwalijskie ciasto, z którego sterczą rybie łby, patrzące na ewentualnego reflektanta z niemym wyrzutem.
Absurdalny i nienaturalny wydaje się również ruch lewostronny i sytuacja, kiedy to samochód prowadzony jest przez pasażera. Za sprawą Brukseli absurd ten zaimportowaliśmy do Polski (jakbyśmy nie mieli wystarczająco dużo własnych absurdów) w postaci wprowadzenia możliwości rejestrowania samochodów z kierownicą po prawej stronie.
Ponieważ używane samochody można kupić w Wielkiej Brytanii znacznie taniej niż np. w Niemczech, pojawiło się realne zagrożenie, że „angliki” zaczną być masowo ściągane do Polski, a repertuar uprawianej na naszych drogach dżygitówki, w której programem obowiązkowym jest wyprzedzanie na zakręcie, przed szczytem wzniesienia i we mgle, poszerzy się o nową konkurencję – wyprzedzanie autem z kierownicą po prawej stronie.
Jest jednak nadzieja, że entuzjazm miłośników „anglików” ostudzą ubezpieczyciele. Polisy OC na takie auta mogą bowiem być nawet kilka razy droższe. Przeczytać można o tym w tekście >Droższe OC, szczególnie dla „anglików”<.
Może to i dobrze. Lepiej nie mieszać litrów z galonami. Kiedyś Francuzi z Anglikami zbudowali sondę kosmiczną, którą wysłali na Marsa. Sonda weszła jednak w marsjańską atmosferę pod złym kątem, skutkiem czego diabli ją wzięli. Okazało się, że w oprogramowaniu był błąd. Francuscy inżynierowie liczyli bowiem w metrach, a ich wyspiarscy koledzy w calach.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Droższe OC,  szczególnie dla „anglików”

Odkąd pojawiła się możliwość rejestrowania samochodów z kierownicą po prawej stronie, wybrani ubezpieczyciele zaczęli oferować polisy OC na „angliki”. Polisy te były nawet 4-krotnie droższe niż za auta kontynentalne, a w ciągu ostatnich miesięcy ich cena jeszcze się zwiększyła, bo ceny polis OC generalnie wzrosły.

miniaturka

Nowe sondy DENSO

Firma DENSO poszerzyła ofertę sond lambda dostępnych na rynku wtórnym o 30 nowych referencji. Większość z nich to czujniki typu A/F.

miniaturka

Centra Mocy po raz drugi

Rozpoczęła się druga edycja akcji Centra Mocy. Podobnie jak w ubiegłym roku skierowana jest ona do użytkowników, którzy przed zimą chcą bezpłatnie sprawdzić stan akumulatora w swoim aucie.

miniaturka

79 nowych pozycji

Firma Nissens systematycznie wzbogaca swą ofertę. Ostatnio powiększyła się ona o 79 nowych pozycji.

miniaturka

Opona ze spojlerami

Firma YOKOHAMA, renomowany japoński producent ogumienia, poinformowała, że o kolejnym postępie osiągniętym w badaniach nad właściwościami aerodynamicznymi opon. Polega on na opracowaniu innowacyjnego rozwiązania, które zmniejsza opór powietrza podczas jazdy, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa.

miniaturka

HELLA razem z akademikami

HELLA Polska podpisała partnerską umowę z Wojskową Akademią Techniczną. W ramach współpracy planowane są wspólne szkolenia z zakresu obsługi klimatyzacji samochodowej i postępowania z gazami cieplarnianymi.

Zostaw Komentarz