Astralna moc czerwonej obwódki

15 lip 2015
Zaciekawiła nas reklama autoryzowanych serwisów pewnej znanej samochodowej marki. Brzmi mniej więcej tak: przeprowadzimy przegląd eksploatacyjny twojego samochodu z zastosowaniem oryginalnych części – tu pada szacowna nazwa producenta aut.
Naszła nas przy tej okazji następująca refleksja: otóż mimo różnych problemów związanych z realizacją postanowień GVO, wprowadzenie tych zapisów odegrało kapitalną rolę w uświadomieniu konsumentów. Coraz więcej użytkowników wie, że producenci samochodów nie wytwarzają części eksploatacyjnych i nawet jeśli na pudełkach jest magiczne logo samochodowego koncernu, to prawdziwym wytwórcą klocków, tarcz, filtrów, olejów itd. jest kto inny. Coraz trudniej więc nabierać ludzi na takie marketingowe triki jak wspomniana reklama.
Jednocześnie przypomniała się nam pogawędka (sprzed kilku lat), którą ucięliśmy sobie z przedstawicielem owej znanej marki samochodów. Z powagą przekonywał nas on, że owszem, części stosowane w ASO pochodzą od zewnętrznych dostawców, ale elementy te są produkowane według specjalnych technologii stosowanych na wyłączność samochodowego koncernu, więc określenie owych części mianem „oryginalnych” ma głęboki sens.
Zaintrygowani, postanowiliśmy zasięgnąć informacji u źródła, czyli u producenta rzeczonych elementów. Potwierdzono, że istotnie, części OES dla firmy X są wykonywane według specjalnej technologii. Różni się ona od tej zwykłej tym, że po zejściu gotowych części z linii produkcyjnej, maluje się na nich czerwone obwódki. Słowem, prawdziwa magia!
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Szkolenia na ProfiAuto Show

Na tegorocznych targach ProfiAuto Show, które odbędą się 23-24 maja w Katowicach, zapowiadanych jest nie tylko mnóstwo atrakcji, ale również wiele ciekawych szkoleń.

miniaturka

Kuźnia kadr kuje dalej

Trwa czwarta edycja programu „Młode Kadry”, któremu patruje firma Inter Cars. Jego celem jest pomoc młodym ludziom wiążącym swoją przyszłość z pracą w warsztacie w zawodowym starcie.

miniaturka

Usterki przepływomierzy powietrza

Czujnik mierzący masę powietrza płynącego do cylindrów dostarcza sterownikowi silnika tak ważnych danych, że jego niesprawność musi powodować zakłócenia w pracy jednostki napędowej.

miniaturka

LIQUI MOLY do motocykli

Oferta firmy LIQUI MOLY obejmuje produkty przeznaczone nie tylko do samochodów, ale również do motocykli.

miniaturka

Regenerowane z certyfikatem

Bosch wdraża system, dzięki któremu będzie można jednoznacznie określić czy regenerowane wtryskiwacze coommon rail i pompy wtryskowe tej marki zostały na pewno naprawione we właściwy sposób.

miniaturka

Czarne zamiast żółtych

Zmianie uległ kolor przeznaczonych do pojazdów użytkowych amortyzatorów Monroe Magnum. Są one teraz malowane na czarno, a nie na żółto.

Zostaw Komentarz