Troski szefa

17 lut 2016
Z pouczających i miłych rozmów, które odbyliśmy z szefami warsztatów nagrodzonych laurami w konkursie „Warsztat roku 2015” wyciągnąć można następujący wniosek: aby prowadzić serwis na najwyższym poziomie, należy zatrudniać dobrych fachowców. Jeśli zaś chce się mieć kompetentny i lojalny personel, który nie rozgląda się za lepszą pracą, trzeba mu przyzwoicie płacić. Na to z kolei warsztat musi zarobić – czytaj: realizować dużo zleceń. W tym zaś głowa kierownictwa.
I tu właśnie dochodzimy do arcyważnego zagadnienia, jakim jest zarządzanie. Umiejętność kierowania warsztatem jest tak samo ważna jak dostęp do nowoczesnego wyposażenia i wyszkolenie pracowników. Szefowie zwycięskich warsztatów przyznają, że siedzą w swoich zakładach od rana do wieczora, a po godzinach główkują nad tym, co by jeszcze poprawić. Słowem, szefowanie to ciężki kawałek chleba.
Jurorzy konkursu, po odwiedzeniu wszystkich finalistów, nauczyli się rozpoznawać na pierwszy rzut oka, czy warsztat jest dobrze zarządzany. Niezawodnym tego objawem jest panujący w nim porządek. I nie chodzi tu wyłącznie o estetykę, która ma zachęcać klientów. Po prostu tam, gdzie nie trzeba się o nic potykać, wplątywać w leżące na posadzce przewody, ślizgać na plamach oleju i szukać co chwila narzędzi, robota idzie nieporównanie sprawniej i szybciej.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Warsztatowa Polska odkryta

Niespodzianki i prawdziwe odkrycia, perły niezależnego rynku motoryzacyjnego znajdowane często w nieoczekiwanych miejscach – tak najlapidarniej można podsumować rozstrzygnięty niedawno konkurs „Warsztat Roku 2015” zorganizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

miniaturka

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – trwają zapisy

Przed nami kolejna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów syntetycznych Mobil Delvac 1. Tradycyjnie już finał imprezy odbędzie się podczas poznańskich Targów Techniki Motoryzacyjnej, ale organizator zapowiada też kilka ważnych zmian, w tym powrót kategorii mechanik zawodowy, test próbny dla uczniów i nacisk na tematykę bezpieczeństwa.

miniaturka

Tajemnicze łup

Chyba każdy z nas zna kogoś, kto aby udowodnić, że ma rację, zrobi praktycznie wszystko. Taki ktoś może zostać sławnym odkrywcą, ale może też stać się bardzo nielubianym klientem serwisu samochodowego.

miniaturka

Sposób na wycieki

Kałuża oleju na stanowisku na którym naprawiany jest samochód to nie tylko kwestia estetyki, ale i bezpieczeństwa. Dlatego firma MEWA proponuje maty absorpcyjne Multitex.

miniaturka

Niklowe i irydowe

Linia świec zapłonowych DENSO TT jest obecna na rynku od 2011 roku. Do niedawna obejmowała ona wyłącznie świece z elektrodami niklowymi. Teraz uzupełniła ją gama świec Iridium TT.

miniaturka

Philips Penlight w limitowanej wersji

Edd China to Adam Słodowy brytyjskiej motoryzacji. We współpracy z nim Philips stworzył limitowaną edycję warsztatowej lampy Penlight.

Zostaw Komentarz